ירוקת בבריכה


אין ספק כי ירוקת בבריכה מהווה בעיה נפוצה המופיעה בבריכות ציבוריות, טיפוליות ופרטיות כאחת. יחד עם זאת, אם הבריכה מטופלת באופן מקצועי ורציני אפשר בהחלט למנוע את הבעיה מראש. יתר על כן, גם אם כבר הופיעו מים ירוקים בבריכה שלכם אין הכרח להחליף את כל המים, וניתן בהחלט לטפל במצב בצורה משביעת רצון. על מנת לעשות זאת יש לפנות אל חברה המתמחה בתחום כמו TD-M, שכבר יותר מעשר שנים מתחזקת בריכות עבור שורה ארוכה של לקוחות.

מדוע בכלל נוצרת ירוקת?

למעשה, ירוקת היא שם להתרבות של אצות במי הבריכה שנגרמת בדרך כלל בגלל בעיות סינון, או אי הקפדה על רמת החומציות של המים. כמו כן, מדובר ביצורים חיים המבצעים פוטוסינתזה ולכן תלויים באור השמש, כך שאם הבריכה שלכם מקבלת שעות אור מרובות היא חשופה יותר להיווצרות ירוקת. באופן כללי, חומרי החיטוי כדוגמת כלור שנלחמים בזיהומים ובאצות מושפעים באופן מהותי מרמת החומציות של המים, המכונה PH. הרמה המומלצת של חומציות בבריכות השחייה נעה בין 7.2 ל- 7.5 PH, ואם זו עולה מעל למומלץ תהיה ירידה רצינית ביכולתו של הכלור לחטא, ואצות יחלו להיווצר. אגב, רמת הכלור המומלצת עומדת על כ- 0.9 עד 2.6 מיליגרם לליטר, וניתנת למדידה על ידי מספר כלי אבחון מקצועיים. כאמור, גם בעיות בסינון עלולות להוות מקור עבור מים ירוקים בבריכה, שכן אם עוברים דרך המסנן לכלוכים וחלקיקים בלתי רצויים, האצות יכולות להתיישב עליהם, להיזון מהם, וכך להתרבות עוד יותר.

כיצד מתמודדים עם הבעיה?

בעיקרון, אם הבריכה מטופלת באופן רציני ושוטף על ידי חברה מקצועית, לא אמורה להיווצר ירוקת בבריכה. ואולם, אם אתם מטפלים בבריכה באופן עצמאי התופעה בהחלט עשויה להופיע, וככל שתקדימו להבחין בירוקת כך תוכלו להתמודד איתה ביתר קלות בעזרת גרגירי כלור מרוכזים. יחד עם זאת, בשלבים מתקדמים של ירוקת יש לבצע פעולות יותר אגרסיביות, כגון שפיכת כלור נוזלי, ביצוע בדיקות רצופות לבדיקת רמתו, הברשה של הקרקעית והקירות, וכן בדיקות רציפות וניקיונות של הפילטרים. כמו כן, במידה שרמת החומציות אינה תקינה ניתן להשתמש בטבליות ייעודיות או בחומצת מלח על מנת להוריד אותה, או להעלות אותה עם סודה קאוסטית. מעבר לכך, קיימים חומרים למניעת התפתחות של האצות במקרה חמור של ירוקת. יחד עם זאת, לפני כל הפעולות הללו יש להתייעץ עם מפעילי בריכות מוסמכים או מומחים בתחום, ועדיף גם לשכור את שירותיהם על מנת לטפל בבעיה.

לפרטים נוספים והזמנת שירות

המעוניינים בשירותי אחזקת הבריכות של חברתנו מוזמנים להתקשר כבר עכשיו לטלפונים שמספרם 09-8618018  ו-.054-244555  פנו אלינו ונשמח לספק לכם מידע מקצועי נוסף על פתרונות לירוקת בבריכת שחיה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים