ניקוי בריכה


אין ספק שניקיונן של בריכות שחייה מהווה מרכיב מרכזי באחזקתן. לכן, אנו ב- TD-M ראינו לנכון לספר לכם על אמצעים והחומרים השונים שמשמשים למטרה זו, כדי שאתם והשוהים בבריכה תוכלו ליהנות מרחצה נעימה ובטוחה.

סכנות בריאותיות בבריכה

למעשה, בריכות שחייה שאינן מטופלות כראוי עשויות להוות כר גידול לשורה ארוכה של סוגי חיידקים, העוברים אל גוף האדם באמצעות מגע, שאיפה ובליעה. בין היתר, ידוע כי הזיהומים שקיימים במים קשורים בדלקות אוזניים, עיניים ודרכי הנשימה, שלשולים, הזדהמות פצעים ועוד. על מנת לשמור על בריאות הציבור הוציאו הרשויות, ומשרד הבריאות בפרט, שורת הנחיות המחייבות עסקים שמחזיקים בריכות שחיה ציבוריות. הוראות אלו מפרטות בין היתר את הניקיונות השוטפים, רמות מותרות, בדיקות מעבדה, ביקורים תקופתיים של פקחים, וכדומה. מכאן ניתן להבין כי ניקוי בריכות דרוש לא רק כדי לשמור על בריאות הרוחצים, אלא גם בשביל לקבל ולחדש את רישיונות העסק, ולהימנע מבעיות עם הגורמים הממונים.

אמצעים שונים לניקוי בריכות

בשוק המקומי ניתן למצוא מגוון רחב של אמצעים המשמשים עבור ניקוי בריכות באופן שוטף. לדוגמא, בבריכות ביתיות שכיח במיוחד השימוש בשואבים חשמליים, שדומים מאוד לרובוטים, ומגיעים בקלות אל התחתית המלאה במים תוך שאיבת לכלוכים ששקעו למטה. מצד שני, הרובוטים הינם מכשירים מתקדים יותר שמגיעים עם מגוון רחב מאוד של פונקציות, וביכולתם לקרצף את הרצפה במטרה למנוע פטריות וירוקת בתחתית. בין הרובוט לשואב החשמלי מצוי כלי המכונה סקימר, שמסוגל לעבוד בצורה עצמאית. מעבר לכך, ישנם עוד מגוון אמצעים עבור ניקוי בריכה, בהם רשתות ניקוי עלים המיועדות לעלים ושאר לכלוכים צפים, וכמובן כיסויים שתפקידם למנוע חדירת לכלוכים, איוד של המים ונפילות בשעה שהבריכה לא בשימוש.

חומרים לניקוי בריכות

כפי שישנם אמצעים שונים לניקוי בריכות כך קיימים גם חומרים ייעודיים, ובעיקר כלור המגיע במספר תצורות. ניתן לרכשו למשל בצורת גרגירים או כנוזל, וכמו כן מצויים מכשירים כמו כלורינטור המותקן בקו המים ועובד על טבליות. יחד עם זאת, ראוי לזכור כי כלור בפני עצמו עלול להיות מסוכן לבריאות ברמות גבוהות מדי, וגם שכל ירידה מתחת לרמה המומלצת עלולה להוביל להתרבות חיידקים, נגיפים ואצות. את רמת הכלור יש לבדוק באופן תקופתי, כמו גם את רמת החומציות של המים אשר דרושה לפעילותו התקינה. מלבד הכלור מצויים עוד חומרים שמשמשים לטיפול בבעיות ספציפיות, כדוגמת תכשיר לעצירת ירוקת, וישנם בעלי בריכות פרטיות שמנקים בריכות ריקות ממים בעזרת סודה לשתייה וחומץ. על כל פנים, בטרם השימוש בחומרים אלו חשוב לקבל ייעוץ ממומחים, ותמיד עדיף לקבל שירותי ניקוי בריכה שוטפים כדי למנוע בעיות בריאות.

לפרטים נוספים והזמנות

הייתה זו רק סקירה קצרה של אמצעים ניקוי בריכות, הכוללים גם פילטרים, מטאטאים וערכות בדיקה מסוגים שונים. לפרטים נוספים התקשרו אלינו ב- 09-8618018  או  ,054-244555ואנו נשמח לעמוד לרשותכם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים